2022-2023 Fixtures

February
Sat 4th Six Nations Wales vs Ireland 2.15pm Millennium Stadium
Sat 4th Six Nations England vs Scotland 4.45pm Twickenham
Sun 5th Six Nations Italy vs France 3pm Stadio Olympico
Sat 11th Six Nations Ireland vs France 2.15pm Lansdowne Road
Sat 11th Six Nations Scotland vs Wales 4.45pm Murrayfield
Sun 12th Six Nations England vs Italy 3pm Twickenham
Fri 17th United Rugby Glasgow vs Ulster 7.35pm Scotstoun
Sat 25th United Rugby Cell C Sharks vs Ulster 12pm
Sat 25th Six Nations Italy vs Ireland 2.15pm Stadio Olympico
Sat 25th Six Nations Wales vs England 4.45pm Millennium Stadium
Sun 26th Six Nations France vs Scotland 3pm Stade de France
March
Sat 4th United Rugby Cardiff vs Ulster 7.35pm Cardiff Arms Park
Sat 11th Six Nations Italy vs Wales 2.15pm Stadio Olympico
Sat 11th Six Nations England vs France 4.45pm Twickenham
Sun 12th Six Nations Scotland vs Ireland 3pm Murrayfield
Sat 18th Six Nations Scotland vs Italy 12.30pm Murrayfield
Sat 18th Six Nations France vs Wales 2.45pm Stade de France
Sat 18th Six Nations Ireland vs England 5pm Lansdowne Road
Sat 25th United Rugby Ulster vs Bulls 7.35pm Ravenhill
April
Sat 1st European Champions Cup Round of 16 Leinster vs Ulster 5.30pm Lansdowne Road
7/8/9 European Champions Cup Quarters TBC
Fri 14th United Rugby Ulster vs Dragons 7.35pm Ravenhill
Fri 21st United Rugby Ulster vs Edinburgh 7.35pm Ravenhill
28/29/30 European Champions Cup Semis TBC
May
5/6/7 United Rugby Quarter-Finals TBC
12/13/14 United Rugby Semi-Finals TBC
Fri 19th European Challenge Cup Final TBC Lansdowne Rd
Sat 20th European Champions Cup Final TBC Lansdowne Rd
Sat 27th United Rugby Final TBC

Six Nations 2023

The Six Nations shown in the Arbele Lounge

    

February
Sat 4th Wales vs Ireland 2.15pm Big Screen
Sat 4th England vs Scotland 4.45pm Big Screen
Sun 5th Italy vs France 3pm Big Screen
Sat 11th Ireland vs France 2.15pm Big Screen
Sat 11th Scotland vs Wales 4.45pm Big Screen
Sun 12th England vs Italy 3pm Big Screen
Sat 25th Italy vs Ireland 2.15pm Big Screen
Sat 25th Wales vs England 4.45pm Big Screen
Sun 26th France vs Scotland 3pm Big Screen
March
Sat 11th Italy vs Wales 2.15pm Big Screen
Sat 11th England vs France 4.45pm Big Screen
Sun 12th Scotland vs Ireland 3pm Big Screen
Sat 18th Scotland vs Italy 12.30pm Big Screen
Sat 18th France vs Wales 2.45pm Big Screen
Sat 18th Ireland vs England 5pm Big Screen

 

 

 

World Cup 2023

Pool Stage
Fri 8th Sep Pool A France vs New Zealand 8pm
Sat 9th Sep Pool A Italy vs Namibia 12pm
Sat 9th Sep Pool B Ireland vs Romania 2.30pm Big Screen
Sat 9th Sep Pool C Australia vs Georgia 5pm
Sat 9th Sep Pool D England vs Argentina 8pm
Sun 10th Sep Pool D Japan vs Chile 12pm
Sun 10th Sep Pool B South Africa vs Scotland 4.45pm
Sun 10th Sep Pool C Wales vs Fiji 8pm
Thu 14th Sep Pool A France vs Uruguay 8pm
Fri 15th Sep Pool A New Zealand vs Namibia 8pm
Sat 16th Sep Pool D Samoa vs Chile 2pm
Sat 16th Sep Pool C Wales vs Portugal 4.45pm
Sat 16th Sep Pool B Ireland vs Tonga 8pm Big Screen
Sun 17th Sep Pool B South Africa vs Romania 2pm
Sun 17th Sep Pool C Australia vs Fiji 4.45pm
Sun 17th Sep Pool D England vs Japan 8pm
Wed 20th Sep Pool A Italy vs Uruguay 4.45pm
Thu 21st Sep Pool A France vs Namibia 8pm
Fri 22nd Sep Pool D Argentina vs Samoa 4.45pm
Sat 23rd Sep Pool C Georgia vs Portugal 1pm
Sat 23rd Sep Pool D England vs Chile 4.45pm
Sat 23rd Sep Pool B South Africa vs Ireland 8pm Big Screen
Sun 24th Sep Pool B Scotland vs Tonga 4.45pm
Sun 24th Sep Pool C Wales vs Australia 8pm
Wed 27th Sep Pool A Uruguay vs Namibia 4.45pm
Thu 28th Sep Pool D Japan vs Samoa 8pm
Fri 29th Sep Pool A New Zealand vs Italy 8pm
Sat 30th Sep Pool D Argentina vs Chile 2pm
Sat 30th Sep Pool C Fiji vs Georgia 4.45pm
Sat 30th Sep Pool B Scotland vs Romania 8pm
Sun 1st Oct Pool C Australia vs Portugal 4.45pm
Sun 1st Oct Pool B South Africa vs Tonga 8pm
Thu 5th Oct Pool A New Zealand vs Uruguay 8pm
Fri 6th Oct Pool A France vs Italy 8pm
Sat 7th Oct Pool C Wales vs Georgia 2pm
Sat 7th Oct Pool D England vs Samoa 4.45pm
Sat 7th Oct Pool B Ireland vs Scotland 8pm Big Screen
Sun 8th Oct Pool D Japan vs Argentina 12pm
Sun 8th Oct Pool B Tonga vs Romania 4.45pm
Sun 8th Oct Pool C Fiji vs Portugal 8pm

 

Knockout Stages
Sat 14th Oct Quarter Final 1 1C vs 2D 4pm
Sat 14th Oct Quarter Final 2 1B vs 2A 8pm
Sun 15th Oct Quarter Final 3 1D vs 2C 4pm
Sun 15th Oct Quarter Final 4 1A vs 2B 8pm
Fri 20th Oct Semi Final 1 TBC vs TBC 8pm Big Screen
Sat 21st Oct Semi Final 2 TBC vs TBC 8pm Big Screen
Fri 27th Oct Third Place Match TBC vs TBC 8pm
Sat 28th Oct Final TBC vs TBC 8pm Big Screen

Main Menus

Check out our Lunch, Evening and Sunday Menus

Menus